Мальовничі краєвиди Дністровського каньйону, цілющі джерела краю, гостинні мешканці, а також можливість активного відпочинку – це все приваблює з кожним роком все більше наших громадян і спонукає їх відвідати ці місця. Панорами села Долина Тлумацького району надихнули організаторів фестивалю «Дністровський каньйон», який назвали «літературною пригодою», зібрати молодих літераторів з Тлумаччини, Івано-Франківщини, Львова, Києва, Сум, Хмельницького, Вінниці, Харкова саме тут.
Поетичному дійству, що тривало 2 та 3 серпня, передувала невеличка краєзнавча екскурсія, яку провели місцеві педагоги у стінах загальноосвітньої школи 1-2-х ступенів. Учасники і гості відвідали музей славетного галицького скульптора Михайла Бринського, познайомилися з творчістю знаного прикарпатського художника Богдана Бринського.
Літературна пригода «Дністровський каньйон» розпочалася з перегляду експозицій світлин «На прищіпках» у рамках благодійного аукціону від «Студії 111». Далі урочистості відбувалися у стінах сільського клубу: гостей вітали голова Тлумацької райдержадміністрації Володимир Габурак, сільський голова Зіна Николин, організатор і меценат заходу, калушанин Ілля Тітко, голова Івано-Франківської організації Національної спілки письменників України Євген Баран. Останній подарував шкільній бібліотеці антологію «Галицький золотослов» (електронна версія), яку склали твори 42-ох письменників Львівщини та Івано-Франківщини та збірку «Франківськ, місто янголів».
Мешканцям села та учасникам дійства презентував свою творчість місцевий співучо-просвітницький колектив «Родина». У рамках літературної пригоди відбулося декламування віршів Т.Шевченка, а також презентація літературного альманаху молодих літераторів Тлумаччини «Заграва». Місцевих авторів представила Марія Ткачук, педагог й поетеса. Свої вірші читали також поети з Тлумаччини Михайло Гринюк, Мар’яна Войтків і Михайло Надкерничний. Присутні мали змогу познайомитися з таким новітнім жанром як відеопоезія, переглянувши творчі робити переможців фестивалів «Циклоп» і «Батискаф».
Молоді українські поети читали власні поезії як зі сцени сільського клубу, так і на березі Дністра під плюскіт води і миготіння ватри.
Літературний фестиваль «Дністровський каньйон» відбувся як мистецька подія завдяки меценатській допомозі й організаторським здібностям калушанина, представника ТОВ «Нафтогазхім Сервіс» Іллі Тітка. За словами організаторів творчої пригоди, вони міркують над тим, щоб зробити фестиваль в майбутньому традиційним, врахувавши пропозиції й зауваження гостей і учасників нинішнього дійства.
|